روی خط خبر

موضوع: تازه ترین ها منبع: افکار
امتیاز: 5 5

جدیدترین اخبار تیم پرسپولیس در حوزه news-تازه ترین ها، نشر خبر " تحلیل مربی سابق تیم ملی از عملکرد پرسپولیس کالدرون از منبع افکار. "

تحلیل مربی سابق تیم ملی از عملکرد پرسپولیس کالدرون

دوماه حضور گابریل کالدرون در پرسپولیس و انجام اردوی پیش فصل زمان کافی برای شناخت متقابل بین او و بازیکنان تیم نیست.

به گزارش افکارنیوز، پرسپولیس مدافع سه عنوان قهرمانی امسال برای رسیدن به چهارمین عنوان پیاپی کار سخت و راهی دشوار را پیش رو دارد. آن ها بعد از چهارفصل دست به تغییر سرمربی تیم زدند و گابریل کالدرون آرژانتینی را به تهران آوردند اما پرسپولیس با وجود آنکه یکی از پرمهره ترین تیم های سال های اخبار ورزشی- اخیرش است اما بعد از برد خفیف در بازی خانگی اول در تبریز برابر تراکتور شکست خورد. هومن افاضلی کارشناس فوتبال ایران در ارتباط با شرایط و بازی پرسپولیس گفت:« چیزی که من از پرسپولیس دیدم این است که کادرفنی این تیم خصلت های بازیکنانش را نمی شناسد و هنوز شناخت کامل از بازیکنانش را به دست نیاورده است.»او افزود:« بازیکنان در طی بازی مدام جا به جا می شوند تا کالدرون بتواند برآوردی از داشته هایش به دست بیاورد و بداند که بازیکنان را باید در کجا استفاده کند. با این وصف شاید آرایش تیمی پرسپولیس در بازی های آینده تغییر کرده و او با دو یا سه مهاجم بازی کند.»افاضلی در این ارتباط که کالدرون در دوماه نتوانسته شناخت لازم را به دست بیاورد گفت:« ممکن است یک مربی اسم بازیکنان را بلد باشد و آن ها را تا حدودی بشناسد اما وقتی هرروز تمرین می کنید اما در زمین عملکرد تیم شکل دیگری از آب در می آید یعنی هنوز برای شناخت تیمش به زمان نیاز دارد. البته این شناخت فقط از سوی کالدرون نیست و بازیکنان هم باید به شناخت از تفکرات و خواسته های مربی برسند. »او در ادامه درباره اینکه چقدر شرایط تمرینی بازیکنان با شرایط مسابقه شان می تواند متفاوت باشد هم گفت:« این جزو اصول شناسایی بازیکنان است. بعضی از بازیکنان که از حضورشان در ترکیب مطمئن هستند ممکن است خیلی در تمرین خودشان را به خطر نیاندازند اما بازیکنان که احساس امنیت کمتری دارند انگیزه و تلاش بیشتری در تمرینات نشان می دهند. ضمن اینکه یکسری از بازیکنان فاصله بازی تا تمرینشان خیلی زیاد است و این یک آیتم روحی و روانی است. یک فاکتور ذهنی در بعضی از بازیکنان است که نیاز به تمرینات روانی خاص دارد تا آنرا برطرف کنند.»مربی سابق تیم ملی ایران همچنین با اشاره به تغییر پست های بازیکنان گفت:«اینکه بازیکن کجا بهتر بازی می کند به سلیقه و تفکر مربی بستگی دارد. بعضی از مربیان از برخی بازیکنان در پست های متفاوت استفاده می کنند مثل گواردیولا که در بایرن مونیخ و در چند بازی رافینیا و آلابا را در دفاع میانی بازی داد و خود آلابا بعدا در مصاحبه ای اعلام کرد که فکر نمی کرده که بتواند در این پست بازی کند.»افاضلی در پایان درمورد شانس قهرمانی پرسپولیس گفت:« کلا امسال کار این تیم سخت است؛ اما این تغییراتی که در کادرفنی تیم به وجود آمده ممکن است برای بازیکنان برای رسیدن به ترکیب مورد نظر مربی جدید رقابت به وجود بیاید و این رقابت می تواند به بالارفتن سطح تیم کمک کند. یکسری از تیم ها مثل شهرخودرو و سپاهان با توجه به ثباتی که داشته اند از از لحاظ ساختاری از پرسپولیس جلوترند، به نظرم هواداران پرسپولیس برای اینکه تیمشان به شرایط ایده آل نزدیک شود باید صبور باشند.»

آخرین اخبار باشگاه پرسپولیس، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و پرسپولیس آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم پرسپولیس در حوزه news-تازه ترین ها، نشر خبر " تحلیل مربی سابق تیم ملی از عملکرد پرسپولیس کالدرون از منبع افکار. "

 

 

اخبار گوناگون

× ×