روی خط خبر

موضوع: تازه ترین ها منبع: برنا
امتیاز: 5 5

جدیدترین اخبار تیم پرسپولیس در حوزه news-تازه ترین ها، نشر خبر " از سوت موزون تا کاندیدا شدن کرمانشاهی برای قضاوت در دربی تهران از منبع برنا. "

از سوت موزون تا کاندیدا شدن کرمانشاهی برای قضاوت در دربی تهران

رضا کرمانشاهی در حالی به عنوان داور جدال سرخابی ها معرفی شد که قبل از معرفی نام او به عنوان قاضی این دیدار، گزینه های دیگری نیز برای قضاوت در این دیدار اعلام شده بود که در نهایت قرعه به نام کرمانشاهی افتاد تا در این دیدار سوت بزند.

به گزارش برنا؛ قضاوت دربی 94 در شرایطی به رضا کرمانشاهی سپرده شد که از دربی سیزدهم یعنی دربی معروفی که با پیروزی 6 بر صفر پرسپولیس به پایان رسید، پای داوران خارجی به صورت رسمی به این دیدار باز شد و به جز دربی نوزدهم که با سوت صالحی برگزار شد، دربی سرخابی ها تا سال 1356 با قضاوت داوران خارجی انجام شد.بازگشت داوران وطنی به دربی!از سال 1358 که دربی شماره 23 تا 18 بازی بعدی سرخابی ها که تا سال 1373 به طول انجامید، همچنان داوران ایرانی این دیدار حساس را سوت زدند. در این مدت چهره هایی مثل صالحی، خوشخوان، دزفولی و.... وظیفه سوت زدن در این دیدار ویژه را برعهده داشتند.حضور دوباره خارجی ها به جدال سرخابی هااین روند در حالی ادامه داشت که اعتراض سرخابی ها به قضاوت برخی داوران ایرانی باعث شد دوباره برای جلوگیری از هرگونه شائبه، تصمیم قبلی برای استفاده از داوران خارجی دوباره در دستور کار مسئولان فدراسیون فوتبال قرار بگیرد؛ روندی که از سال 1374 با حضور ساندروپل، داور سرشناس مجارستان، آغاز شد و در 26 بازی بعدی این 2 تیم ادامه پیدا کرد و در این مدت داوران معروف زیادی از سراسر دنیا به تهران آمدند تا برای سرخابی های ایرانی سوت بزنند. استارت ترکی، رکوردزنی برای دربی!دور تکراری حضور داوران ایرانی برای دربی، دوباره از بازی شماره 67 پرسپولیس و استقلال آغاز شد تا این بار محسن ترکی، داور سرشناس، با قضاوت در این دیدار روند حضور دوباره داوران ایرانی را برای این دیدار استارت بزند. این در حالی است که محسن ترکی که آغازگر قضاوت دوباره داوران ایرانی در این بازی بود با 7 قضاوت در این دیدار رکورددار قضاوت در دربی سرخابی هاست.رکورددار بعدی!در شرایطی که در سال های اخیر، محسن ترکی با 7 قضاوت در دربی رکورددار است، پس از او، علیرضا فغانی در رده بعدی از این حیث قرار دارد. لازم به ذکر است فغانی با 6 قضاوت در دربی در رقابت با محسن ترکی در رده دوم ایستاده است. پس از این دو داور، سعید مظفری زاده با 3 قضاوت در رده سوم برای قضاوت در این بازی قرار دارد.چهره های دیگرمسعود مرادی، محسن قهرمانی، یدالله جهانبازی، تورج حق وردی، هدایت ممبینی، موعود بنیادی فر، پیام حیدری، بیژن حیدری (2دیدار) و اشکان خورشیدی داوران دیگری بودند که تا قبل از بازی امروز در دربی قضاوت کرده اند تا بدین ترتیب با سوت رضا کرمانشاهی برای بازی امروز، این داور سیزدهمین داوری باشد که در بازی های اخیر دربی از جمع داوران ایرانی قضاوت این بازی حساس را برعهده داشته باشد. 3

آخرین اخبار باشگاه پرسپولیس، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و پرسپولیس آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم پرسپولیس در حوزه news-تازه ترین ها، نشر خبر " از سوت موزون تا کاندیدا شدن کرمانشاهی برای قضاوت در دربی تهران از منبع برنا. "

 

 

اخبار گوناگون

× ×