روی خط خبر

موضوع: تازه ترین ها منبع: برنا
امتیاز: 5 5

جدیدترین اخبار تیم پرسپولیس در حوزه news-تازه ترین ها، نشر خبر " برگزاری سوپرجام فوتبال کشور به نام شهدای چوار از منبع برنا. "

برگزاری سوپرجام فوتبال کشور به نام شهدای چوار

سوپرجام فوتبال کشورمان به یاد شهدای چوار ایلام برگزار می شود.

به گزارش برنا و به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ فوتبال، مسابقه سوپرجام فوتبال ایران بین تیم های پرسپولیس تهران و فولاد خوزستان به یاد شهدای چوار ایلام برگزار می شود.در ۲۳ بهمن ماه سال ۱۳۶۵، هواپیماهای رژیم بعثی عراق مسابقه فوتبال بین تیم های «منتخب چوار» و «منتخب جوانان ایلام» را بمباران نمودند که در این فاجعه دردناک؛ ۹ بازیکن فوتبال، یک داور و پنج تماشاگر به شهادت رسیده و دهها نفر به درجه جانبازی نائل آمدند.واقعه مذکور به عنوان یک حادثه تلخ و جنایتی مشابه آن در جهان وجود ندارد، مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفت و ایشان در مراسم اولین کنگره شهدای استان ایلام، بر جهانی شدن واقعه چوار و مطرح کردن آن در نهادهای حقوق بشری تاکید نمودند. بازی سوپرجام بین تیم های پرسپولیس و فولاد که با سی و پنجمین سالروز فاجعه بمباران مسابقه فوتبال چوار ایلام مصادف شده است، روز ۱۸ بهمن سال جاری برگزار خواهد شد که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با همکاری معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، بنیاد شهید و امور ایثارگران، هیات فوتبال استان ایلام و باشگاه شهدای چوار و سایر نهادهای مرتبط ویژه برنامه هایی را به همین مناسبت در نظر گرفته است.انتهای پیام//

برچسب ها:

آخرین اخبار باشگاه پرسپولیس، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و پرسپولیس آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم پرسپولیس در حوزه news-تازه ترین ها، نشر خبر " برگزاری سوپرجام فوتبال کشور به نام شهدای چوار از منبع برنا. "

 

 

اخبار گوناگون

× ×