روی خط خبر

  • لیگ
  • پارس فوتبال
  • هواداران برای رسیدن به تیم ایده آل باید صبور باشند ؛ حمایت مغز متفکر برانکو از کالدرون

موضوع: لیگ منبع: پارس فوتبال
امتیاز: 5 5

جدیدترین اخبار تیم پرسپولیس در حوزه lig-لیگ، نشر خبر " هواداران برای رسیدن به تیم ایده آل باید صبور باشند ؛ حمایت مغز متفکر برانکو از کالدرون از منبع پارس فوتبال. "

هواداران برای رسیدن به تیم ایده آل باید صبور باشند ؛ حمایت مغز متفکر برانکو از کالدرون

هومن افاضلی گفت: دوماه حضور گابریل کالدرون در پرسپولیس و انجام اردوی پیش فصل زمان کافی برای شناخت متقابل بین او و بازیکنان تیم نیست.

نوشته حمایت مغز متفکر برانکو از کالدرون اولین بار در پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران | ParsFootball پدیدار شد.

هومن افاضلی گفت: دوماه حضور گابریل کالدرون در پرسپولیس و انجام اردوی پیش فصل زمان کافی برای شناخت متقابل بین او و بازیکنان تیم نیست. خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : پرسپولیس مدافع سه عنوان قهرمانی امسال برای رسیدن به چهارمین عنوان پیاپی کار سخت و راهی دشوار را پیش رو دارد. آن ها بعد از چهارفصل دست به تغییر سرمربی تیم زدند و گابریل کالدرون آرژانتینی را به تهران آوردند اما پرسپولیس با وجود آنکه یکی از پرمهره ترین تیم های سال های اخیرش است اما بعد از برد خفیف در بازی خانگی اول در تبریز برابر تراکتور شکست خورد. هومن افاضلی کارشناس فوتبال ایران در ارتباط با شرایط و بازی پرسپولیس گفت:« چیزی که من از پرسپولیس دیدم این است که کادرفنی این تیم خصلت های بازیکنانش را نمی شناسد و هنوز شناخت کامل از بازیکنانش را به دست نیاورده است.»هومن افاضلی افزود:« بازیکنان در طی بازی مدام جا به جا می شوند تا کالدرون بتواند برآوردی از داشته هایش به دست بیاورد و بداند که بازیکنان را باید در کجا استفاده کند. با این وصف شاید آرایش تیمی پرسپولیس در بازی های آینده تغییر کرده و او با دو یا سه مهاجم بازی کند.»افاضلی در این ارتباط که کالدرون در دوماه نتوانسته شناخت لازم را به دست بیاورد گفت:« ممکن است یک مربی اسم بازیکنان را بلد باشد و آن ها را تا حدودی بشناسد اما وقتی هرروز تمرین می کنید اما در زمین عملکرد تیم شکل دیگری از آب در می آید یعنی هنوز برای شناخت تیمش به زمان نیاز دارد. البته این شناخت فقط از سوی کالدرون نیست و بازیکنان هم باید به شناخت از تفکرات و خواسته های مربی برسند. »هومن افاضلی در ادامه درباره اینکه چقدر شرایط تمرینی بازیکنان با شرایط مسابقه شان می تواند متفاوت باشد هم گفت:« این جزو اصول شناسایی بازیکنان است. بعضی از بازیکنان که از حضورشان در ترکیب مطمئن هستند ممکن است خیلی در تمرین خودشان را به خطر نیاندازند اما بازیکنان که احساس امنیت کمتری دارند انگیزه و تلاش بیشتری در تمرینات نشان می دهند. ضمن اینکه یکسری از بازیکنان فاصله بازی تا تمرینشان خیلی زیاد است و این یک آیتم روحی و روانی است. یک فاکتور ذهنی در بعضی از بازیکنان است که نیاز به تمرینات روانی خاص دارد تا آنرا برطرف کنند.»هومن افاضلی مربی سابق تیم ملی ایران همچنین با اشاره به تغییرپست های بازیکنان گفت:«اینکه بازیکن کجا بهتر بازی می کند به سلیقه و تفکر مربی بستگی دارد. بعضی از مربیان از برخی بازیکنان در پست های متفاوت استفاده می کنند مثل گواردیولا که در بایرن مونیخ و در چند بازی رافینیا و آلابا را در دفاع میانی بازی داد و خود آلابا بعدا در مصاحبه ای اعلام کرد که فکر نمی کرده که بتواند در این پست بازی کند.»افاضلی در پایان درمورد شانس قهرمانی پرسپولیس گفت:« کلا امسال کار این تیم سخت است؛ اما این تغییراتی که در کادرفنی تیم به وجود آمده ممکن است برای بازیکنان برای رسیدن به ترکیب مورد نظر مربی جدید رقابت به وجود بیاید و این رقابت می تواند به بالارفتن سطح تیم کمک کند. یکسری از تیم ها مثل شهرخودرو و سپاهان با توجه به ثباتی که داشته اند از از لحاظ ساختاری از پرسپولیس جلوترند ، به نظرم هواداران پرسپولیس برای اینکه تیمشان به شرایط ایده آل نزدیک شود باید صبورباشند.» + 0 - 0

برچسب ها:

آخرین اخبار باشگاه پرسپولیس، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و پرسپولیس آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم پرسپولیس در حوزه lig-لیگ، نشر خبر " هواداران برای رسیدن به تیم ایده آل باید صبور باشند ؛ حمایت مغز متفکر برانکو از کالدرون از منبع پارس فوتبال. "

 

 

اخبار گوناگون

× ×