روی خط خبر

موضوع: تازه ترین ها منبع: طرفداری
امتیاز: 5 5

جدیدترین اخبار تیم پرسپولیس در حوزه news-تازه ترین ها، نشر خبر " صدمین گل آسیایی پرسپولیس را چه کسی می زند؟ از منبع طرفداری. "

صدمین گل آسیایی پرسپولیس را چه کسی می زند؟

تیم فوتبال پرسپولیس با 2 نایب قهرمانی و یک حضور در نیمه نهایی پرافتخارترین تیم ایرانی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا محسوب می شود.به گزارش طرفداری، سرخ پوشان تهرانی تا کنون 73 بازی در لیگ قهرمانان آسیا انجام داده و جدال امشب این تیم با استقلال تاجیکستان هفتاد و چهارمین بازی این تیم در این رقابت ها محسوب می شود.پرسپولیس از سال 2002 تا امروز طی 19دوره لیگ قهرمانان آسیا در 10دوره حاضر بوده و در 73 بازی که انجام داده صاحب 36 پیروزی ، 15مساوی و 22 باخت شده است. ضمن این که پرسپولیس در این تعداد بازی 99 بار گلزنی کرده و 77 گل نیز دریافت کرده است.به این ترتیب پرسپولیس امشب به دنبال سه رقمی کردن گل های خود در لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود تا بتواند با اولین گلی که در بازی امشب مقابل استقلال تاجیکستان به ثمر می رساند در تاریخ 19 ساله این رقابت ها 100 گله شود. پرسپولیس با 2 نایب قهرمانی و یک حضور در نیمه نهایی پرافتخارترین تیم ایرانی این رقابت ها است.بهترین گلزن پرسپولیس در آسیاعلی علیپور با به ثمر رساندن 10 گل بهترین گلزن پرسپولیس در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا محسوب می شود.این درحالی است که علی کریمی هم 10 گل در رقابت های آسیایی برای پرسپولیس به ثمر رسانده اما فقط 5 گل او در لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رسیده و 5 گل دیگر جادوگر قبل از سال 2002 و در فرمت قدیمی جام باشگاه های آسیا به ثبت رسیده است.اگر کلیه مسابقات باشگاهی آسیا با فرمت های قدیم و جدید آن را درنظر بگیریم، فرشاد پیوس با 11 گل بهترین گلزن پرسپولیس در رقابت های آسیایی است و علیپور و کریمی با 10 گل پشت سر او هستند.در میان بازیکنان حال حاضر پرسپولیس نیز عیسی آل کثیر با 6 گل زده در لیگ قهرمانان آسیا نزدیک ترین بازیکن به رکوردداران پرسپولیس در این رقابت ها است. سیدجلال حسینی با 4 گل زده و مهدی ترابی و کامیابی نیا با به ثمر رساندن 3 گل در تعقیب آل کثیر و علیپور هستند.رویارویی با 10 کشور آسیاییبا رویارویی امشب پرسپولیس ایران و استقلال تاجیکستان، تعداد کشورهایی که پرسپولیس در لیگ قهرمانان با نمایندگان آنها روبه رو شده دورقمی می شود. پرسپولیس پیش از این در لیگ قهرمانان آسیا با نمایندگانی از ازبکستان، عراق، ترکمنستان، عربستان، امارات، قطر، ژاپن، کره جنوبی و هند روبه رو شده اما تا کنون با نماینده ای از تاجیکستان مصاف نداده بود.از این رو امشب نام تاجیکستان هم به 9 کشور قبلی اضافه می شود تا پرسپولیس به رکورد رویارویی با 10کشور آسیایی برسد.البته این رکورد فقط مربوط به فرمت فعلی لیگ قهرمانان آسیا است که از سال 2002 راه اندازی شده است. در فرمت قبلی جام باشگاه های آسیا و همچنین در جام درجام، پرسپولیس با تیم هایی از چین، کویت، عمان، سریلانکا، پاکستان، قزاقستان، بحرین، لبنان و... نیز بازی کرده بود.

آخرین اخبار باشگاه پرسپولیس، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و پرسپولیس آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم پرسپولیس در حوزه news-تازه ترین ها، نشر خبر " صدمین گل آسیایی پرسپولیس را چه کسی می زند؟ از منبع طرفداری. "

 

 

اخبار گوناگون

× ×