روی خط خبر

موضوع: تازه ترین ها منبع: ورزش سه
امتیاز: 5 5

جدیدترین اخبار تیم پرسپولیس در حوزه news-تازه ترین ها، نشر خبر " وطنخواه: کی روش کار دهداری را انجام داد از منبع ورزش سه. "

وطنخواه: کی روش کار دهداری را انجام داد

مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران معتقد است که آنچه در زمانی از دهه شصت برتیم ملی حکمفرما بود در زمان کارلوس کی روش هم انجام می شد.

به گزارش" ورزش سه" رضا وطنخواه بازیکن و مربی سابق پرسپولیس و تیم ملی ایران در دهه های پنجاه و شصت است. او در اواسط دهه شصت دستیار پرویز دهداری بود و بعد از فوت دهداری انتقادات بیشتر متوجه او شد. وطنخواه در روزهایی که سالگرد بیست و هشتم فوت دهداری است درباره او گفت:" من ایشان را خیلی خوب می شناختم. او یک مرد فوتبالی نبود بلکه یک عارف بود؛ همه چیز را از دید مثبت می دید. حتی همان 14 نفری که آن زمان استعفا دادند هم بعدها فهمیدند اشتباه کردند."او در ادامه گفت:" متاسفانه اینروزها می بینم برخی اتفاق ها می افتد که خوشایند نیست. یکی از مجریان تلویزیون در یک برنامه تلویزیونی بحث را به سمتی کشاند که ایشان را متهم کند در حالی که حتی بعد از استعفای آن 14 نفر گفت هرکسی که می خواهد در خدمت تیم ملی باشد راه باز است. فرشاد پیوس ساکش را در دست گرفت و به همراه آقای لارودی آمد سر تمرین. آقای لارودی به پرویزخان گفت فرشاد می خواهد در خدمت تیم ملی باشد و یکی از بهترین بازیکنان ما در قطر بود. نمی توان درباره رفتارهای انسانی چیزی خوب خوبی گفت."وطنخواه افزود:" فیفا چند سال قبل اعلام کرد که همه بازیکنان باید ساق ببندند یا پیراهن هایشان را داخل شورت های ورزشی بکنند اما دهداری قبل از این که فیفا قانون بگذارد این مسایل را اجرا می کرد. در بازی شاهین و آرارات که در زمین شماره 3 شهباز برگزار می شد پرویزخان یک شوت زد که از تور بغل وارد دروازه شد؛ داور که مرحوم علی دانایی فر بود متوجه نشد و گل اعلام کرد. پرویز خان اما با اینکه داور گل گرفته بود توپ را برداشت و کنار دروازه آرارات کاشت."مربی تیم ملی در بازی های آسیایی 1988 سئول گفت:" به نظرم رسانه ها در اینکه تصویر کامل و درستی از پرویزدهداری وجود ندارد مقصر اصلی هستند. او بعد از استعفای آن 14 نفر از تیم های گمنام و شهرستان ها بازیکنانی آورد که تا جام جهانی 98 بازی می کردند. ضمن اینکه هرچه می گذرد نقش اخلاق در فوتبال حرفه ای جدی تر می شود. مسی و رونالدو را ببینید چقدر اخلاقی زندگی می کنند بدون اینکه کسی از آن ها بخواهد. آقای دهداری می خواست همین اصول را در فوتبال ایران پیاده کند که دیدید چه بلبشویی به راه انداختند."بعد از فوت پرویز دهداری برخی مسایل و سخت گیری هایی که در تیم ملی رخ داده بود را به رضا وطنخواه و بهمن صالح نیا دستیارانش نسبت دادند. وطنخواه در این باره گفت:" بله بعد از فوت پرویز خان همه کاسه کوزه ها را سر من شکستند. اما واقعیت این است که من و بهمن صالح نیا بدون اجازه پرویزخان آب نمی خوردیم چه برسد به اینکه خودمان سرخود قانونی وضع کرده یا با بازیکنی برخورد کنیم. در آن زمان حتی ما را به مجلس بردند اما بعد از شنیدن حرف های پرویزخان نمایندگان هم متقاعد شده و حق را به ایشان دادند." او اضافه کرد:" ماجرا این است که اتفاقاتی که در آن زمان افتاد بعدها هم رخ داد. مهدی رحمتی بازیکن شاخصی است اما با رفتاری که کرد هم به خودش و هم تیم ملی لطمه زد. اتفاقی که در زمان مرحوم دهداری هم رخ داد اما رسانه ها به جای حمایت از سرمربی از بازیکن سالاری حمایت کردند." مربی سابق تیم ملی در انتها گفت:" تیمی که پرویز دهداری ساخت وبازیکنانش هنوز هم از نظر اخلاقی بهترین های فوتبال ایران هستند."

آخرین اخبار باشگاه پرسپولیس، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و پرسپولیس آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم پرسپولیس در حوزه news-تازه ترین ها، نشر خبر " وطنخواه: کی روش کار دهداری را انجام داد از منبع ورزش سه. "

اخبار گوناگون

× ×