روی خط خبر

موضوع: تازه ترین ها منبع: ورزش سه
امتیاز: 5 5

جدیدترین اخبار تیم پرسپولیس در حوزه news-تازه ترین ها، نشر خبر " درخشان: دلیل اصلی حذف امیدها استیلی نیست از منبع ورزش سه. "

درخشان: دلیل اصلی حذف امیدها استیلی نیست

پیشکسوت فوتبال ایران به واکاوی دلایل حذف تیم ملی امید از رقابت های مقدماتی المپیک توکیو پرداخت.

به گزارش "ورزش سه"، تیم امید ایران در رقابت های مقدماتی المپیک توکیو با وجود پیروزی مقابل چین با تفاضل گل کمتر نسبت به ازبکستان از صعود به دور دوم بازماند تا حسرت حضور در المپیک 48 ساله شود. حمید درخشان پیشکسوت باسابقه فوتبال درباره حذف تیم امید از دور رقابت های مقدماتی المپیک عنوان کرد: معتقدم تیم خوبی از نظر مهره داشتیم و بازیکنان در سطح قابل قبولی بودند. کادر فنی هم از نفرات خوبی تشکیل شده بود. وی درباره انتقادها از حمید استیلی گفت: حالا که تیم حذف شده شاید خیلی ها بگویند چرا حمید استیلی سرمربی این تیم است و اگر فرد دیگری بود، تیم به المپیک صعود می کرد. این صحبت ها برای زمانی بود که این مربی انتخاب شد. استیلی باید بعد از انتخابش به خوبی از سوی رسانه ها و کارشناسان حمایت می شد که نشد. البته تغییرات زیاد در کادرفنی تیم امید در یکی دو سال اخیر هم مزید بر علت شد که تغییرات زیادی در کادر بازیکنان این تیم هم به وجود بیاید، چون هر مربی ای سلیقه خاص خودش را دارد.سرمربی سابق پرسپولیس ادامه داد: از نظر من مشکل اصلی این تیم کمبود بازی های تدارکاتی و البته بازی نکردن با تیم های بزرگ قبل از این تورنمنت بود. بازیکنان ایران تجربه بین المللی زیادی نداشتند و فقط چند بازی در ماه های اخیر در سطح آسیا برگزار کردند که چیزی به آنها اضافه نکرد. وقتی از بازی تدارکاتی صحبت می کنیم، باید به حریفی که برابر تیم ایران هم قرارمی گیرد، فکر کنیم. بازی با تیم هایی همچون قطر و ازبکستان چیزی به تیم ما اضافه نمی کند، چون آنها هم در همین سطح هستند و ضعف های تیم عیان نمی شود. ما باید در این رده سنی سراغ بازی های تدارکاتی ارزشمند با تیم های بزرگ و صاحب سبک اروپایی برویم. بازی طراز اول یعنی تن بازیکنان ما به بازیکنان برزیلی و آرژانتینی یا کشورهای صاحب سبک اروپایی بخورد.درخشان همچنین گفت: 50 سال است که به المپیک نرفتیم و بازهم همان اشتباهات را تکرار می کنیم. اگر واقعا صعود به المپیک برای ورزش ایران مهم است، چرا برنامه ریزی و سرمایه گذاری مناسبی برای تیم امید صورت نمی گیرد؟ همه نگاه ها به تیم ملی بزرگسالان است و وقتی چند ماه به انتخابی المپیک مانده، تازه یادمان می افتد که چنین تیمی هم داریم. وی در بخش دیگری از حرف هایش خاطرنشان کرد: تجربه حضور در المپیک می تواند باعث رشد فوتبال ایران شود. شما تصور کنید بازیکنان جوان و کم تجربه این تیم در المپیک حاضر و با بهترین تیم ها روبه رو شوند. این باعث می شود بازیکنان باکیفیت به تیم ملی بزرگسالان هم اضافه شوند. درخشان در پایان افزود: چندی قبل فینال زیر بیست وسه ساله های اروپا را بین اسپانیا و آلمان می دیدیم که واقعا تحت تأثیر کیفیت این بازی قرار گرفتم. اگر به اسم بازیکنان دقت نمی کردید، انگار که تیم های بزرگسالان آلمان و اسپانیا مقابل هم قرار گرفته بودند. تیم ما مشکلات تکنیکی و تاکتیکی داشت و بازیکنان وقتی به بن بست می رسیدند، می خواستند با خلاقیت خودشان کار را پیش ببرند.

آخرین اخبار باشگاه پرسپولیس، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و پرسپولیس آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم پرسپولیس در حوزه news-تازه ترین ها، نشر خبر " درخشان: دلیل اصلی حذف امیدها استیلی نیست از منبع ورزش سه. "

اخبار گوناگون

× ×