روی خط خبر

موضوع: تازه ترین ها منبع: ورزش سه
امتیاز: 5 5

جدیدترین اخبار تیم پرسپولیس در حوزه news-تازه ترین ها، نشر خبر " ۸۹؛ دقیقه صعود سرخ‌ها به یک چهارم نهایی از منبع ورزش سه. "

۸۹؛ دقیقه صعود سرخ‌ها به یک چهارم نهایی

این سومین بار است که پرسپولیس با گل دقیقه ۸۹ به جمع چهارتیم برتر غرب آسیا می رسد.

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس در شرایطی به مصاف استقلال تاجیکستان رفته بود که این تیم در کوران مسابقات قرار داشت و علاوه بر آن اولین حضورشان در لیگ قهرمانان که مصادف با صعود به مرحله حذفی شده بود انگیزه های تاجیک ها را چند برابر می کرد. شاگردان یحیی نیز در چمن مصنوعی و در میان تشویق تماشاگران حریف روز خوبی را پشت سر گذاشتند و در نهایت موفق به صعود به یک چهارم نهایی شدند. اما نکته جالب و قابل توجه دقیقه ای است که پرسپولیس موفق به صعود شد.*سید جلال و استارت صعودهای لحظه آخریبرای اثبات ادعای جالب بودن دقیقه صعود پرسپولیس، ابتدا به سه فصل قبل لیگ قهرمانان آسیا یعنی سال ۲۰۱۸ بر می گردیم؛ جایی که پرسپولیس پس از صعود از مرحله گروهی به مصاف الجزیره امارات رفته و در بازی رفت، در یک مسابقه مهیج و پر فراز و نشیب در ثانیه های آخر در ابوظبی از حریف گل خورده و سه بر دو بازنده شده است. در آزادی اما در میان ۹۰هزار تماشاگر، سرخ ها برای جبران رفته بودند و با گل احمد نور هم جلو افتادند اما چند دقیقه بعد این الجزیره بود که کار را به تساوی کشاند تا قرمزها در آستانه حذف در میان ورزشگاه سراسر قرمزپوش آزادی قرار بگیرند. دقیقه ۸۹ پیش روی کاپیتان حسینی و شوت سرضرب او در محوطه پس از دفع ناقص دفاع حریف کافی بود تا پرسپولیس در این دقیقه خاص گل صعود را توسط کاپیتان حسینی بزند و به مرحله یک چهارم صعود کند. سرخ ها در آن تورنمنت تا فینال رفتند و مدال نقره آسیا را کسب کردند.*پرواز آل کثیر بالاتر از قطر ایرلاینسرخ ها در شرایط کرونایی تورنمنت۲۰۲۰ پس از هفته ها تعطیلی آسیا در حالی که از دو بازی اول دور گروهی قبل از کرونا یک امتیاز به دست آورده و سال قبل نیز در مرحله گروهی کنار رفته بودند، کار بسیار سختی در چهار بازی باقی مانده داشتند اما شاگردان یحیی تمام بازی های متمرکز خود در دور گروهی را پیروز شدند و پس از صعود از گروه در دور یک هشتم به تیم قدرتمند السد برخورد کردند. در شرایطی که بازی با تیم ژاوی از حساسیت و التهاب بالایی برخوردار بود و موقعیت های دو تیم در طول ۸۸ دقیقه قبلی گلی را در پی نداشت، آل کثیر با پرواز بلندش و قطع توپ از تیر اول بالاتر از مدافعان حریف، یک دقیقه مانده به پایان وقت قانونی بازی گلی استثنایی را به ثمر رساند تا پرسپولیس در یک چهارم حاضر باشد. جالب اینکه پرسپولیس با گل زنی در این دقیقه مانند سال ۲۰۱۸ به فینال صعود کردند.*ترابی مامور خراب کردن جشن ملی تاجیکستانیحیی برای دومین سال پیاپی مقتدرانه از مرحله گروهی صعود کرده بود و این بار باید با حریفی ناشناخته مصاف می کرد. تاجیک ها که روزهای جشن استقلال خود را سپری می کردند چشم انتظار پیروزی استقلال شان مقابل پرسپولیس ایران و تکمیل شگفتی خود بودند که بازی حساب شده پرسپولیس و تیزهوشی ترابی و گل زیبایش جشن تاجیک ها را خراب کرد. باز هم گل دقیقه ۸۹ و صعود به یک چهارم سناریویی تکراری و جذاب برای پرسپولیس ایران بود. جایی که شاید تاجیک ها خود پس از نزدیک ۹۰ دقیقه دوندگی شدید خود را آماده شروع وقت های اضافه می کردند اما پرسپولیس تایم، یقه آنها را نیز مانند الجزیره و السد گرفت و سرخ ها را به جمع چهار تیم برتر غرب آسیا رساند. باید دید پرسپولیس مانند ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ که با گل دقیقه ۸۹ به یک چهارم صعود کرده بود، موفق به قهرمانی در غرب آسیا و فینالیست شدن خواهد شد یا خیر.

آخرین اخبار باشگاه پرسپولیس، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و پرسپولیس آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم پرسپولیس در حوزه news-تازه ترین ها، نشر خبر " ۸۹؛ دقیقه صعود سرخ‌ها به یک چهارم نهایی از منبع ورزش سه. "

 

 

اخبار گوناگون

× ×