روی خط خبر

موضوع: تازه ترین ها منبع: ورزش سه
امتیاز: 5 5

جدیدترین اخبار تیم پرسپولیس در حوزه news-تازه ترین ها، نشر خبر " مهدی طارمی؛ ستاره ایران در جام جهانی 2022 از منبع ورزش سه. "

مهدی طارمی؛ ستاره ایران در جام جهانی 2022

درخشش مهدی طارمی، ستاره ایرانی پورتو، او را در بین بازیکنان برجسته حاضر در جام جهانی قرار داده است.

به گزارش "ورزش سه"، تنها بازیکنی که در فصل گذشته فوتبال پرتغال بیشتر از مهدی طارمی گل زد، داروین نونیز 100 میلیون یورویی بود. اگر تعداد گل ها و پاس گل ها را با هم جمع کنید، این ستاره ایرانی از هر بازیکنی که در لیگ پرتغال حاضر بود پیشی می گیرد چون او 20 گل به ثمر رساند و 13 پاس گل برای هم تیمی هایش ارسال کرد. او یکی از بهترین بازیکنان در فوتبال اروپا بوده است و بدون شک اسلحه اصلی تیم ملی ایران در جام جهانی 2022 قطر خواهد بود. طارمی در 29 سالگی در اوج دوران فوتبالش قرار دارد. قدرتمند، باهوش، با توانایی بازی هوایی خوب و توانایی همکاری با دیگر بازیکنان در زمین. این ویژگی های اصلی با آمادگی بدنی خوب او همراه شده است. امروزه تعداد مهاجمان قابل اعتمادتر از او در فوتبال آسیا بسیار کم است و بخش مهمی از بار هجومی تیم ملی ایران روی دوش این بازیکن قرار دارد.او اولین بازی ملی اش را در سال 2015 و در دیدار دوستانه برابر ازبکستان انجام داد. طارمی در آن زمان یکی از بازیکنان شاخته شده لیگ این کشور بود و از سال 2010 به صورت حرفه ای بازی می کرد. این بازیکن در سن 20 سالگی مجبور به گذراندن خدمت سربازی شد و همین وقفه ای در رشد فوتبالی او ایجاد کرد اما یک سال بعد به ایران جوان پیوست، بهترین گلزن لیگ دسته دوم شد و سپس به پرسپولیس ملحق شد که یکی از بزرگترین باشگاه های حاضر در این کشور است. او از سال 2014 به مسیر رشدش ادامه داد تا به مهاجم قابل اعتماد و درخشان امروز تبدیل شد. او قهرمانی لیگ ایران را در کارنامه دارد و دو بار در سال های 2016 و 2017 به عنوان بهترین بازیکن این کشور انتخاب شد و بهترین گلزن این رقابت ها لقب گرفت. همین جا بود که توجه باشگاه های اروپایی به او جلب شد اما این الغرافه قطر بود که در سال 2018 به عنوان مقصد بعدی او انتخاب شد. او 18 ماه در این تیم حضور داشت و سپس به پرتغال رفت. او در اولین فصل حضورش در ریو آوه در 30 بازی 18 گل زد و بالاتر از بازیکنانی مانند موسی مارگا، الکس تلس و برونو فرناندز به عنوان بهترین گلزن رسید. او خیلی زود درخشید و پورتو برای به خدمت گرفتن او تردید نکرد. طارمی اولین گل ملی اش را در سپتامبر 2015 به ثمر رساند و از آن زمان به بازیکن مهمی برای تیم ملی تبدیل شد. گل های او نقش مهمی را در کسب سهمیه حضور در جام جهانی 2018 روسیه ایفا کردند، رقابتی که ایران چند سانتیمتر با صعود به مرحله یک هشتم فاصله داشت اما طارمی نتوانست از موقعیت خوبی که برابر پرتغال به دست آورده بود استفاده کند. او در سال 2019 در جام ملت های آسیا دو گل زد و تیمش در نهایت سوم شد. این بازیکن در مسابقات انتخابی جام جهاین 2022 نیز با هفت گل و شش پاس گل در 13 بازی نمایش خوبی داشت. آمار طارمی به خوبی ارزش او برای تیم ملی ایران را نشان می دهند و او آماده است تا قدرتش را با درخشش در جام جهانی 2022 قطر نشان دهد. منبع: ESPN

آخرین اخبار باشگاه پرسپولیس، تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و پرسپولیس آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار تیم پرسپولیس در حوزه news-تازه ترین ها، نشر خبر " مهدی طارمی؛ ستاره ایران در جام جهانی 2022 از منبع ورزش سه. "

 

 

اخبار گوناگون

× ×